Gospodarka - inwestycje, finansowanie, nieruchomości:

 • Mój Prąd. Jak złożyć wniosek o dotację?

  13-05-2022

  Od 15 kwietnia trwa nabór o dotacje z programu Mój Prąd. W tej edycji można dostać z niego dotację nie tylko do instalacji fotowoltaicznej, ale i do np. domowego magazynu energii. Jak złożyć wniosek o to dofinansowanie i co jest do tego potrzebne? Kto może skorzystać z dopłaty?

  zobacz »
 • Trwa wielka mobilizacji wokół Trójmiasta. To szansa dla regionu

  13-05-2022

  Najbliższe dwie dekady to diametralna zmiana w sektorze wytwórczym w Polsce – z dotychczasowej głównej roli południa, energetyka przeorientuje się na północ. To na Pomorzu będą główne moce wytwórcze, zarówno w OZE, jak i prawdopodobnie w energetyce jądrowej. O szansie dla firm z tamtego regionu i trwającej już mobilizacji wokół Trójmiasta rozmawiamy z Mikołajem Truninem, zastępcą dyrektora w Invest in Pomerania.

  zobacz »
 • W ciągu 5 lat zagospodarowali wszystkie tereny inwestycyjne gminy

  13-05-2022

  Powołanie spółki Rumia Invest Park okazało się strzałem w 10. W ciągu pięciu lat jej istnienia udało się zagospodarować wszystkie tereny inwestycyjne gminy, a na liście oczekujących znalazło się 30 podmiotów gospodarczych. Prezes spółki Agnieszka Rodak nie kryje satysfakcji. Trwają prace nad przygotowaniem kolejnych terenów.

  zobacz »
 • 300 mln zł na samorządowe inwestycje z rezerwy subwencji ogólnej

  12-05-2022

  Zaproponowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Finansów podział środków rezerwy subwencji ogólnej na 2022 rok został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Najwięcej pieniędzy z tej puli trafi do samorządów wojewódzkich.

  zobacz »
 • Trzecia linia metra w Warszawie. Już wiadomo, jak będzie wyglądać

  12-05-2022

  Gotowy jest już projekt koncepcyjny pierwszego odcinka trzeciej linii metra w stolicy – ze Stadionu Narodowego na osiedle Gocław. Projekt doprecyzowuje przebieg tego odcinka, a także ustala m.in. lokalizację stacji i wyjść z nich.

  zobacz »
 • Samorząd i biznes przestali współpracować. Coraz trudniej o optymizm

  12-05-2022

  Drastycznie spadła wartość umów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). To wina pandemii i niepewności co do finansów samorządów. PPP nadal jednak budzi zainteresowanie zarówno strony publicznej, jak i sektora prywatnego. Wobec zmian w finansowaniu inwestycji, może okazać się bardzo przydatne - jeśli nie w całości, to na pewno w modelu koncesyjnym.

  zobacz »
 • Pomoc publiczna schodzi na dalszy plan. Oto co cenią inwestorzy

  06-05-2022

  125 projektów obsłużył w ostatnich latach Urząd Miasta Lublina. Dla prezydenta Krzysztofa Żuka zdobycie inwestora to długotrwałe i kompleksowe działania, w których rola pracowników urzędu miasta jest nie do przecenienia. Dziś nie wystarczy teren. Liczą się odpowiednie kadry i warunki prowadzenia biznesu. W rozmowie także o samorządowych finansach, polityce rządu i pozytywnych aspekty pobytu wojennych uchodźców w Polsce.

  zobacz »
 • Samorząd Łodzi będzie mieć nową spółkę

  05-05-2022

  Łódzkie Nieruchomości – tak będzie nazywać się nowa spółka łódzkiego samorządu. Będzie ona współzarządzać - wraz z Zarządem Lokali Miejskich - mieszkaniami komunalnymi.

  zobacz »

Gospodarka - inwestycje, finansowanie, nieruchomości

Aktualnie brak opublikowanych doniesień.