Stylowy Hotel**** SPA położony nad niewielkim jeziorem

Wyróźnione
Cena: 13 000 000 PLN 13 000 000 PLN
Autor
Mirosław Gajda (8)
Tel.: +4..........pokaż
Firma: InvestCam Nieruchomości Mirosław Gajda

Opis

Stylowy i luksusowy Hotel**** SPA położony nad niewielkim jeziorem, wspaniale utrzymany park oraz pozostałości jednego z najpiękniejszych pałaców romantycznej architektury renesansowej.

Mikroklimat tego miejsca zapewnia idealny wypoczynek. Restauracja hotelowa, kilka sal konferencyjnych, spa, przepiękny basen, ogrody wodne, możliwość organizacji dużych imprez plenerowych, ślubów, szkoleń. Wnętrza hotelu w stylu pałacowo-dworkowym. 25 pokoi, w tym 3 apartamenty + Domek Ogrodnika - 6 pokoi. Stała baza Klientów krajowych i zagranicznych, w tym politycy i celebryci o wyszukanych gustach żywieniowych.

Dla osób korzystających z noclegu do dyspozycji nieograniczony dostęp do strefy  SPA: 

  • trójwymiarowy basen  z atrakcjami
  • jacuzzi pod gwieździstym niebem
  • sauna sucha
  • sauna parowa
  • sauna niskotemperaturowa
  • herbarium
  • tepidarium
  • studnia lodowa
  • prysznice wrażeń

Wydano warunki na rozbudowę części hotelowej o powierzchnię 2100 m2. Rok 2021, mimo pandemii i lockdownu, przyniósł dochód w kwocie 1,5 mln zł. W b. r. została zainstalowana fotowoltaika o mocy 27 kW oraz o mocy 40 kW a także pompy ciepła w celu obniżenia kosztów a tym samym zwiększenia dochodu. Ok. 70% wytworzonego przez fotowoltaikę prądu, Zakład Energetyczny odda Hotelowi w okresie zimowym bezpłatnie.

Aktualny, z 2022 roku, operat szacunkowy.

Istnieje również możliwość zagospodarowania ruin pałacu, przywrócenia dawnego wyglądu i adaptacji pod apartamenty hotelowe. Dofinansowanie na tego typu prace to około 80% kosztów renowacji. Od bieżącego roku można korzystać z tzw. ulgi "Pałacyk plus" i odliczać od podstawy opodatkowania kwotę do 500 tys. zł rocznie. W związku z odliczeniem bez ograniczeń także kosztów remontu można obniżyć swój dochód do zera i nie płacić PIT.

Cena sprzedaży brutto 13 000 000 zł - w cenie zawarty jest koszt poniesiony w 2022 roku na instalację fotowoltaiki o  mocy 27 kW i mocy 40 kW oraz pomp ciepła.

Szczegółowe dane dostępne po podpisani u umowy z klauzulą poufności. Dołączone zdjęcia są zdjęciami poglądowymi - nie przedstawiają oryginalnego obiektu.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.

Informacje dodatkowe

Rodzaj lokalu hotelowy
Status: gotowe
Media: woda, prąd, kanalizacja, Internet, telewizja kablowa
Udogodnienia: parking, dojazd asfaltowy, ogrzewanie
Dojazd: asfaltowy
Pow. działki: 18 ha
Rynek wtórny

Lokalizacja

Polska