Łódź - projekt inwestycyjny - centrum miasta

Cena: 20 000 000,00 PLN 20000000 PLN
Autor
Mirosław Gajda (16)
Tel.: +4..........pokaż
Biuro: InvestCam Nieruchomości

Opis

Zabytkowy kompleks do rewitalizacji pod obiekt wielofunkcyjny w ścisłym centrum Łodzi. Kompleks składa się z 5 budynków kilkukondygnacyjnych oraz mniejszych zabudowań o przeznaczeniu technicznym i gospodarczym. Na placu przed budynkiem mieści się 57 miejsc parkingowych.
Główna nieruchomość to dawny Gmach Państwowej Akcyjnej Spółki Telefonicznej, zbudowany w latach 1927-1928. Jest to obiekt biurowo-techniczny o powierzchni użytkowej 2 192,99 m2. Posiada on 5 kondygnacji i jest podpiwniczony. Na drugim piętrze udało się zachować zabytkową część w stylu Art Deco: stolarkę, sufity oraz drzwi. Komunikację wewnątrz obiektu zapewnia nowoczesna winda.
Na terenie nieruchomości usytuowane są również 3 połączone ze sobą budynki biurowe o powierzchni ponad 5 100 m2, wzniesione w 1929 r. Posiadają 4 kondygnacje naziemne i są częściowo podpiwniczone. Budynki posiadają 4 klatki schodowe i 4 oddzielne wejścia.
W skład nieruchomości wchodzą jeszcze dwa mniejsze obiekty o powierzchniach 671 m2 i 364 m2 oraz 5 mniejszych zabudowań.
Reprezentacyjna lokalizacja, a także duża powierzchnia działki /5080 m²/ oraz budynków sprawiają, iż jest to doskonała nieruchomość pod wielofunkcyjny obiekt. W ramach inwestycji mogą powstać lofty, biura, a na parterach usługi np. oddział banku, restauracje, butik.
Głównym założeniem projektowym jest przywrócenie historycznych elewacji budynkom pierzejowym wzdłuż ulicy Kościuszki, jak również wewnątrz kwartału, dostosowując podziały okienne do istniejących. Planowana koncepcja rewitalizacji dla budynków obejmuje:
• budowę sześciokondygnacyjnego budynku z przeznaczeniem na funkcję usługową
w parterze oraz funkcję mieszkaniową na piętrach
• przebudowę podpiwniczenia działki na garaż dwupoziomowy dla samochodów osobowych
• rozbudowę i przebudowę budynków istniejących wewnątrz kwartału przy zachowaniu dostępu do drogi publicznej.
Polecam i zapraszam do rozmów.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny.

Informacje dodatkowe

Rodzaj lokalu osobny obiekt
Powierzchnia 8994 m2
Ilość pomieszczeń: 5 budynków
Status: do rewitalizacji
Media: woda, prąd, kanalizacja, telefon
Udogodnienia: parking, dojazd asfaltowy, ogrzewanie
Ilość pięter w budynku: 3
Rok budowy: 1927 - 1929
Rynek wtórny

Lokalizacja

Łódź, woj. łódzkie, Polska